Nová Zelená Úsporám, Solární panely solární panely
Kontakt

iSolar - solární panely
E-mail: obchod@isolar.cz
Kancelář Pardubice
tel.: +420 464 601 872

solární panely solární panely solární panely, recyklace solárních panelů solární panely

Není Vám Váš dodavatel schopen zajistit dodávku solárních panelů v požadovaném množství a termínu? My ano!

Solární fotovoltaické panely

Sériovým nebo i paralelním elektrickým propojením solárních článků vzniká po jejich zapouzdření fotovoltaický panel. Panel musí zajistit hermetické zapouzdření solárních článků, musí zajišťovat dostatečnou mechanickou a klimatickou odolnost (např. vůči silnému větru, krupobití, mrazu apod.). Konstrukce solárních panelů jsou značně rozmanité podle druhu použití. Obvykle jsou po obvodu FV panely opatřeny duralovými rámy pro zpevnění celé konstrukce fotovoltaického panelu a zároveň k usnadnění realizace uchycení panelů ke konstrukci FV systému. Přední krycí materiál je speciální kalené sklo, které odolává i silnému krupobití. Vhodné je sklo se sníženým obsahem železa, které má lepší propustnost pro světlo v červené a blízké infračervené oblasti spektra. Moderní články mají antireflexní vrstvu, která snižuje ztrátu světla odrazem, a zvedne tak účinnost o několik procent.


tl_files/soubory/produkty/Leve menu solarni panely.jpg

Monokrystalický panel

Dosahuje nejvyšší účinnosti. Svým charakterem je vhodný pro osvětlení slunečními paprsky v přímém směru – proto se používá především pro natáčecí systémy (jejich použití je v podmínkách ČR ve vazbě na nevýhodný poměr výkon / cena diskutabilní).

Polykrystalický panel

Velmi účinné při využití difuzního záření (sluneční záření přes zataženou oblohu). Mohou mít částečný odklon od přesného jihu, nejsou extra kritické pro přesné nastavení nebo dostavování v jiných ročních obdobích jako monokrystaly.
V současnosti dosahuje tato technologie nejlepšího poměru výkon / cena a je nejpoužívanější v podmínkách České republiky.

Amorfní panel

Jde o článek z amorfního křemíku, který je v tenké vrstvě nanesen na sklo nebo fólii. Výhodou je větší výtěžnost panelu v letních měsících. Nejmenší závislost vlivem zastínění, nejmenší závislost na ročním období. Hlavní nevýhoda spočívá v tom, že pro dosažení stejného výkonu je potřeba až 2x větší plocha oproti panelům krystalickým.

 
Naši dodavatelé:

Schüco
 
 
IBC Solar
 
 
Kyocera
 
 

Sunpower
 
 
Conergy